Inklinometr – co to takiego i gdzie się przydaje?

Słyszałeś o inklinometrze? Nie wiesz, co to takiego? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż prezentujemy w nim najważniejsze informacje.

Inklinometr – co to jest?

Inklinometr to urządzenie o niewielkich rozmiarach, za to z bardzo wielkim potencjałem. Co dokładnie skrywa się za jego nazwą? To urządzenie, które służy do pomiaru odchylenia obiektów od pionu. Co ważne, inklinometr robi to bardzo dokładnie, dzięki czemu sprawdza się w wielu miejscach i zyskuje na popularności.

Inklinometr – gdzie się sprawdza?

Jak już wspomnieliśmy, inklinometr posiada niesamowicie szerokie spectrum zastosowania. Zawdzięcza to nie tylko swojej dokładności, ale również łatwości użytkowania. Obecnie inklinometr sprawdza się w najróżniejszych dziedzinach przemysłu, w szczególności przy pracach ziemnych.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ inklinometr sprawdza się również w budownictwie – pozwala mierzyć wychylenia ścian w miejscach, gdzie trudno wykonać klasyczne pomiary, bądź w fotowoltaice, gdzie inklinometrów używa się do tego, by odpowiednio umieścić panele słoneczne.