Jakie są etapy leczenia ortodontycznego?

westia wad zgryzu w Polsce jest dość dobrze znana większości z nas. W naszym otoczeniu coraz częściej widzimy osoby, które poddają się leczeniu ortodontycznemu. Standardowe leczenie ortodontyczne trwa około dwóch lat. Jeśli jednak chcemy utrzymać efekty na stałe, jest to dopiero początek naszej drogi.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Konsultacje ortopedyczne jako pierwszy etap naszego leczenia

Na samym początku naszego leczenia, musimy udać się na konsultacje. Wywiad środowiskowy połączony jest z dokładnym badaniem stanu naszych zębów, dziąseł, błony śluzowej czy też wędzidełek, warg a także języka i ślinianek. Tak szeroka analiza pozwala bowiem dobrać odpowiedni aparat, który zostanie przygotowany pod nasze indywidualne potrzeby.

Ustalenie planu leczenia z pacjentem – drugi etap leczenia

Kiedy wszystkie wyniki badań trafią do ortodonty, ten przygotowuje dla nas odpowiedni plan leczenia. Uwzględnia on czas, którym pacjent jest najczęściej zainteresowany, ale co jeszcze ważniejsze, rodzaj aparatu który będzie stosowany podczas leczenia. Plan leczenia jest niezwykle istotny i musi być podpisany zarówno przez lekarza jak i pacjenta.

Podczas poznawania planu leczenia, będziemy mieli wgląd w przyszłe wizyty a także koszty leczenia i czas. Jak wiadomo wad zgryzów jest dużo, dlatego rozwiązania u konkretnych osób mogą odbiegać nie tylko czasowo, lecz także pod względem kosztów.

Założenie aparatu ortodontycznego

Założenie aparatu ortodontycznego to najważniejszy dzień dla pacjenta. Samo założenie potrwa dłużej niż kolejne wizyty, jednak jest to jednorazowa sytuacja, kiedy to lekarz musi bardzo dokładnie umieścić konkretny typ aparatu i upewnić się, iż wszystko w naszej jamie ustnej zostało odpowiednio zamocowane. Doskonałą ofertę różnych aparatów ortodontycznych ma specjalistyczna klinika w Warszawie: http://centrum-ortodontyczne.pl

Wizyty kontrolne

Ustalone wizyty kontrolne powinniśmy realizować w wyznaczonym czasie. Ważne aby były one realizowane na czas, ponieważ dzięki temu mamy nie tylko wgląd w odpowiednie informacje od naszego ortodonty, lecz także podejmujemy w odpowiednim momencie wszelkie kroki, aby nasz aparat był na czas obsłużony.

Zdjęcie aparatu

Jest to z pewnością jeden z najprzyjemniejszych elementów w czasie naszego leczenia. Zdjęcie aparatu, szczególnie tego, który jest umieszczony na stałe, daje nam ulgę. Należy pamiętać iż tak samo kiedy było trudno przywyknąć nam do aparatu, tak samo potem trudno będzie żyć bez niego kilka dni. Na końcu pozostaje nam leczenie retencyjne, które ma utrzymać nasz efekt jak najdłużej.