Kto pomoże nam w transporcie zwłok do Polski?

Śmierć najbliższej osoby to zawsze wielki cios dla całej rodziny. Niemniej jednak, kiedy bliska nam osoba zmarła za granicą, musimy szybko przemyśleć strategię sprowadzenia ciała, do kraju. W tym temacie są jednak odpowiednie zakłady pogrzebowe, które realizują swoje usługi międzynarodowo. Dzięki temu, będziemy mogli uzyskać niezbędną pomoc i wsparcie w tym temacie. Jedyne co, wystarczy zgłosić się po pomoc i ustalić szczegóły całej operacji.

Jak wygląda cały proces w praktyce

Kiedy zgłosimy się do firmy, aby wykonała dla nas transport zwłok do Polski, musimy ustalić wszelkie szczegóły usług. Po pierwsze, ważne jest to, jak zmarła bliska nam osoba. Musimy mieć bowiem świadomość, iż w 99% przypadków ciało da się sprowadzić do kraju. Niemniej jednak, są czasem ograniczenia, takie jak w wypadku śmierci przez chorobę zakaźną – w takim wypadku zapewne nie otrzymamy zgodny na transport zwłok do naszego kraju, czego musimy mieć świadomość. Będziemy mogli jednak skorzystać z możliwości kremacji ciała i sprowadzenia prochów takiego ciała do Polski.

Firma wykona za nas wszelkie formalności na miejscu, bez względu na kraj i miasto, w którym znajdują się pierwotnie zwłoki. My przekazujemy pełnomocnictwo, natomiast firma zajmująca się transportem zwłok do polski, wykonuje wszelkie formalności za nas. Dzięki temu, nie musimy stawiać się w danym kraju osobiście, aby sprowadzić zwłoki do Polski. Możemy w tym czasie realizować wszystkie kwestie związane z pochówkiem na miejscu. Cała usługa powinna trwać od 3 do 7 dni roboczych choć wiadomo, czasem bywają sytuację, w których cały proces opóźnia się.

Najważniejsze jest jednak to, iż otrzymujemy w takim wypadku w pełni profesjonalne wsparcie, które pozwoli nam sprowadzić zwłoki w odpowiednich warunkach, do naszego kraju.