Jak dostać dobry kredyt hipoteczny?

Czy kredyt hipoteczny jest bardzo trudno uzyskać w 2020 roku? W dzisiejszej publikacji poruszymy ten temat i sprawdzimy jak jest z dzisiejszymi kredytami hipotecznymi. Dowiemy się także jak działają one w praktyce oraz dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który będzie odpowiedzialny za nasz kredyt hipoteczny. Te i inne informacje znajdą Państwo w dzisiejszej publikacji do której gorąco zapraszamy.

Rynek kredytów hipotecznych ewoluuje właściwie każdego roku. Dlatego też warto dokładnie przyglądać się temu, jak zmienia się rynek, aby być na bieżąco w kwestii osiąganych możliwości. W przeciągu ostatnich lat kredyty hipoteczne Białystok faktycznie zdrożały, choć jak twierdzą sami analitycy finansowi, wszystkie wzrosty są i tak bardzo niskie w porównaniu do podwyżek płac. Jak wiadomo owe podwyżki nie występują zawsze i nie są tak samo równomierne, jednak pomimo wszystko rynek reaguje choćby na takie działania jak podniesienie płac minimalnych każdego roku.

Jak więc klaruje się rynek kredytów hipotecznych na ten moment?

Jeśli porównalibyśmy sobie rynek kredytów hipotecznych z przed 20 lat zauważymy dość duże dysproporcje. 20 lat temu na kredyt hipoteczny było stać niewielką część Polaków, których pensja pozwalała na podjęcie tak dużego zobowiązania finansowego. Dziś pomimo wzrostów cen oprocentowania, zwiększa się ilość potencjalnych klientów, którzy są w stanie skorzystać z ofert bankowych. Mówiąc krótko na kredyt hipoteczny stać jest z roku na rok coraz większą ilość Polaków, co jednak pokazuje iż kredyt hipoteczny wcale nie jest taki zły, jak się go maluje.

Koszty poniesione za udzielenie kredytu a także oprocentowanie składające się na finalne raty to jednak inna bajka. Pod tym względem faktycznie widać duże skoki i osoby mające kredyt od 2015 roku mogą faktycznie pochwalić się lepszymi warunkami finansowymi, które zawierane były w bankach. Również dzięki dużej ilości nowych kredytobiorców banki musiały przyśpieszyć z adekwatnym podwyższaniem ofert tak, aby spowolnić i tak biegnący rynek, który był mocno eksploatowany zarówno pod względem ilości wybieranych kredytów hipotecznych jak i pod względem rosnącego zapotrzebowania na nieruchomości.

Czy mogę wpłynąć na lepsze warunki kredytowe?

Naturalnie że tak. Aby uzyskać dobry kredyt hipoteczny potrzebujemy wsparcia osób zajmujących się doradztwem kredytowym. Tylko wtedy będziemy w stanie ustalić najlepsze warunki kredytowe dla nas, następnie zgłosić się do banków z najlepszymi ofertami i często ograniczonymi czasowo promocjami. Mając bardzo dobrą ofertę jesteśmy faktycznie w stanie obniżyć sporo naszą zdolność kredytową.

Jeśli nasze kredyty hipoteczne Białystok przegląda doświadczony doradca, wtedy możemy być pewni znalezienia odpowiedniej oferty. Pamiętajmy przy tym wszystkim, iż pomoc jest w pełni darmowa. Za usługi doradcy kredytowego płaci bank, który wypłaca prowizję od pośrednictwa takiej osobie. Prowizja nie wpływa w żaden sposób na kwotę naszego kredytu hipotecznego.

Jak widać cały proces jest dość prosty i wart szybkiej decyzji, jeśli chcemy zaoszczędzić kolejne kwoty.